Як запобігти газовим трагедіям, говорили під час наради в Управлінні Держпраці у Тернопільській області

Нарада з питань безпечної експлуатації систем газопостачання, використання газу в побуті та запобігання травмування населення і виникнення аварій в регіоні, пов’язаних з використанням газу відбулася в Управлінні Держпраці у Тернопільській області.Участь у нараді взяли перший заступник начальника Управління Держпраці у Тернопільській області Володимир Гузенков, начальник відділу  нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді та на виробництвах і об’єктах підвищеної небезпеки Віктор Мовчан, галузеві інспектори Управління Анатолій Філюк і Аркадій Биченко та  представники газопостачальних підприємств ПрАТ «Тернопільгаз»,  «Тернопільміськгаз», ЖЕКів, ОСББ, КП «Тернопільміськтеплокомуненерго», КП «Тернопільтеплокомуненерго» Тернопільського ЛВУМГ.

Перший заступник начальника Управління Володимир Гузенков звернув увагу на проблемні питання, зокрема, газопостачання населених пунктів у Тернопільській області виконано згідно з проектами з можливістю при необхідності проведення аварійних відключень, однак газопостачання міста Тернополя здійснюється від однієї газорозподільної системи. Тож у випадку аварійної ситуації обласний центр може залишитись без газу. Потребує заміни застаріле газокористувальне обладнання, яке експлуатується  понад 25 років. Не вирішено питання щодо власників окремих будинків, які раніше перебували на балансі підприємств.

Начальник відділу Управління Віктор Мовчан наголосив, що у державі залишається напружена ситуація з травмування громадян при використанні газу у побуті. Щороку з початком опалювального сезону кількість таких випадків збільшується.

Так, за даними Державної служби України з питань праці, за 2018 рік сталося 65 аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті, у яких постраждало 135 осіб, з них – 79 осіб смертельно, при цьому отруїлись чадним газом – 77 осіб. За 15 днів січня 2019 року сталося 7 аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті, постраждало 16 осіб, з них 9 осіб – смертельно (отруїлись чадним газом).

Основними причинами нещасних випадків, наголошувалось на нараді, залишається незадовільний стан димових і вентиляційних каналів, самовільне встановлення та підключення газового обладнання, його використання для обігріву помешкань. Тож звернено увагу на необхідність своєчасного укладання договорів з власниками внутрішньобудинкових систем газопостачання.

Учасники наради обговорили важливі проблеми експлуатації газового господарства. Зокрема, стану димовентиляційних каналів, укомплектування слюсарями внутрішньобудинкових систем, служб підземних газопроводів, заміни внутрішньо будинкового газового обладнання із вичерпним терміном експлуатації, технічного обслуговування газового обладнання, якому завершився гарантійний термін експлуатації, колективної відповідальності жителів багатоповерхових будинків за стан експлуатації газового обладнання, налагодження чіткої взаємодії між спеціалізованими підприємствами газового господарства, власниками будівель, споруд, власниками комунікацій щодо забезпечення передумов для своєчасного діагностування та виявлення джерел небезпеки, пов’язаних із витоками газу, внесли ряд цінних пропозицій та зауважень щодо суттєвого поліпшення роботи та підприємств і організацій, пов’язаних із використанням газу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *