Унікальний географічний об’єкт на Тернопільщині (фото)

Товтри – це єдиний в світі гірський кряж, що утворився не в результаті тектонічних процесів, а завдяки життєдіяльності живих організмів. Багато мільйонів років тому цей кряж сформувався уздовж берегової частини стародавнього океану – Сарматського моря, яке знаходилося між континентами Гондвана і Лавразия.

Сьогодні Подільські Товтри – унікальний географічний об’єкт, він входить в список семи природних чудес України. Всього в парку налічується 160 товтр. Незважаючи на те що вони мають різну висоту, частина з них покрита лісами, частина лиса, всі вони мають одну спільну рису: їх західний схил крутий, а східний – пологий.

Аналогів Подільських Товтр в світі немає, схожі за геологічними структурами скелясті гряди існують тільки у Великобританії і США.

Річки, що впадають в Дністер, порізали товтри глибокими мальовничими каньйонами глибиною до 200 м. А час і вітер попрацювали над створенням скель самої вигадливої форми – тут і там височіють колони, величезні кам’яні гриби, мальовничі нагромадження каменів.

Унікальний ландшафт сприяє створенню особливих кліматичних умов – тут росте безліч рідкісних видів рослин, а тваринний світ налічує більше 200 видів птахів і безліч інших видів тварин, багато з яких занесені в Червону книгу України.

Спеціально для туристів в парку прокладено безліч маршрутів – від пішохідних до автомобільних. Тут можна кататися на конях і велосипедах, взимку популярні лижні прогулянки, а влітку – водні.

За Дністровського водосховища проводять екскурсії на теплоходах, а каньйони товтр – ідеальне місце для занять дельта- і парапланеризм. Ну і, звичайно, тут безліч місць для риболовлі. Свіжовиловлений лящ, смажений в паніровці з кукурудзяної муки, – місцевий делікатес.

У парку облаштовані стоянки, де можна розбити наметовий табір. Є й міні-готелі, а також бази відпочинку. Крім того, в парку розташовані санаторії та лікарні – в Товтрах безліч джерел мінеральних вод.

Одне з найцікавіших місць парку – Бакотська долина. Тут розташований стародавній скельний монастир. До наших днів збереглися келії ченців, місця для молитов і поховання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *