МАНівці з Тернопільщини взяли участь у змаганнях в Чехії

Слухачі Бучацької філії МАНУ Тарас Лизуник, Володимир Кишеня та Биц Степан, переможці Першого ІТ-форуму «ІТ-перспектива» (м. Тернопіль) взяли участь у IX Міжнародної конференції «Advanced Computer Information Technologies», яка відбулася у Південно-Чеському університеті та на території замку Нове Гради, що неподалік від міста Чеське Будейовіце.


Організаторами заходу були Тернопільський національний економічний університет (Україна), Університет Південної Богемії (Чеська Республіка) та Технологічний університет м. Деггендорф (Німеччина).
У конференції брали участь близько 200 представників із 23 країн світу: Австрії, Афганістану, Бразилії, Британії, Болгарії, Франції, Гани, Індії, Італії, Йордану, Лівії, Нігерії, Німеччини, Пакистану, Південної Африки, Польщі, Росії, Словаччини, США, Туреччини, Узбекистану, України та Чехії. Роботу конференції розпочав декан ФКІТ Тернопільського національного економічного університету Микола Дивак, який висловив подяку співорганізаторам, програмному та організаційному комітетам за високий рівень підготовки заходу та ознайомив присутніх з історією проведення конференцій «Advanced Computer Information Technologies», навів статистику попередніх років та наголосив на особливостях цьогорічної.
Прозвучали слова вітання від професора інституту прикладної інформатики університету Південної Богемії Лібора Досталека, який побажав учасникам успішних виступів та позитивних вражень від перебування на чеській землі.
Директор інституту прикладної інформатики Технологічного університету м. Деггендорф, професор Вольфганг Дорнер, коротко розповів про сучасні тенденції в ІТ-сфері та глобальну діджиталізацію суспільства, він висловив бажання провести наступну конференцію у Німеччині на базі Технологічного університету м. Деггендорф.
Робота секцій та пленарних засідань тривала три дні. Бучацькі ліцеїсти презентували свій власний програмний продукт «Line Messenger» не тільки перед науковцями, але й для чеських спонсорів, які зацікавились проектом. Ліцеїсти були нагороджені грошовими преміями.
Поїздка відзначилась цікавими подорожами та екскурсіями. У вільний час учасники побували у замку та палаці Нове Граде, на території району Чеське-Будейовіце Південночеського краю, неподалік від чесько-австрійского кордону, а у також замку Глубока над Влтавою, який вважається одним з найбільш красивих у цій країні та занесений до переліку Національних Культурних Монументів в Чехії.
Бучацькі манівці повернулися додому із незабутніми враженнями. Сподіваюся, що наші випускники продовжать навчання у напрямку інформаційних технологій і в майбутньому вони братимуть участь ще не в одній науковій конференції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *