Наймолодший студент України, про якого написали у Вікіпедії, навчається в Тернополі

Інформацію про Мирослава внесли до Вікіпедії в рамках проекту “Прогресивна молодь” MagneticOne. Про це повідомила директор інституту, де навчається хлопець, Ірина Іващук, – пише .  

– Ми з  мали приємність бути присутніми на внесенні інформації про Мирослава до Вікіпедії в рамках проекту “Прогресивна молодь” MagneticOne. Подарували Мирославу від нашого університету книгу «Наші на карті світу», бо віримо, що наша молодь – це наше майбутнє, і вони впишуть ще неодну славну сторінку в історію України! Направду, почуття і емоції переповнюють, – пише на своїй сторінці у Facebook Ірина Іващук.

Сторінку про Мирослава у Вікіпедії наповнюватимуть українською та німецькою мовами.

Мирослав Корицький змалечку звик крокувати життям «екстерном». Зокрема у 4 роки почав відвідувати недільну школу, в перший клас Тернопільської ЗОШ №24 пішов у 5 р. — був наймолодшим у класі і школі. «Я пішов у школу так рано не заради того, щоб якнайшвидше її закінчити, – розповів «Погляду» Мирослав. – Просто мені було нудно в дитячому садку й не хотів більше туди ходити (усміхається – ред.). Молодший брат Олександр і сестричка Анна-Марія так само пішли у перший клас у 5 і 6 років відповідно».

Наймолодший студент України ніколи не був відмінником. «До 7 класу вниз мене «тягнули» фізкультура та англійська, згодом – алгебра і фізика, – розповів Мирослав. –  Вважаю, що оцінки в школі – не показник. Школа дає тільки базові знання, а гнатися за оцінками – це не для мене».

– До того, як став екстерном, дуже цінував «папірчики» – грамоти і відзнаки. Назбиралося їх близько 50. Але є з них все-таки кілька знакових – за участь у таборі «Euro camp ‘2016» у Славському Львівської області. Там нам розповідали про європейські цінності, цікаво навчали, словом «бомбезний» досвід. Ще ціную кілька грамот за участь у німецькомовних таборах в Україні. Як етнічний німець, з 9 років вивчаю німецьку, – прадідусь і прабабуся по маминій лінії були німцями, – жартує Мирослав.

Про вступну кампанію в університет Мирослав дізнався за тиждень до її закінчення. Тому й тут довелося рухатися в «екстра-режимі».

– 2017 рік в Україні вважають дуже складним для вступників, адже держзамовлення скорочено на 300%. Спочатку я не потрапив на державне навчання.  Але в приймальній комісії ТНЕУ нам з мамою порадили звернутися із клопотанням у Міністерство освіти і науки України щодо виділення додаткогового державного місця. Враховуючи мій вік і досягнення, МОН пішло нам назустріч, відтак додали ще одне державне замовлення – для мене, – каже наймолодший студент Мирослав.

Мирослав подавав документи на вступ у ТНЕУ (спеціальності «Підприємництво та біржова діяльність», «Політологія», «Міжнародна економіка»), серед інших пріоритетом у нього була спеціальність вчителя історії в ТНПУ ім. В. Гнатюка. В результаті хлопець пройшов на «Міжнародну економіку», цей факультет з поглибленим вивченням німецької мови, у перспективі можна вступити на навчання у виш Дрездена, про що мріє розумник-тернополянин.

– Вступ в університет з сім’єю не святкували. Хоча батьки хотіли, я відмовив їх від цього, бо не вважаю це аж такою вагомою подією, – розповів Мирослав.

Зекономлений час Мирослав збирається інвестувати в навчання – мріє здобути кілька вищих освіт, зокрема навчатися у Дрезденському університеті, згодом вступити у Лейпцизький університет, щоб вивчати спортивний менеджмент.

Улюбленими уроками Мирослава Корицького в школі були німецька мова, географія, Всесвітня історія, фізкультура (волейбол, футбол, біг), українська література.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *