«За допомогою співфінансування ми зможемо завершити бібліотеку-довгобуд», – Степан Барна

За останні чотири роки у Тернопільській області вдалося значно зменшити кількість довгобудів.

Одним із найбільш проблемних сьогодні залишається довгобуд – обласна універсальна бібліотека, яку розпочали ще у 1984 році. Через відсутність фінансування, а тепер ще й через те, що об’єкт втратив свою доцільність, потрібно його переформатовувати під інше цільове призначення та шукати способи залучення фінансування.

Кандидат у народні депутати від Тернополя Степан Барна має не задум, а реальний план завершеннябібліотеки-довгобуду. Днями він вкотре побував на об’єкті. Нагадує, ще за своєї каденції на посадіголови ОДА, зробив перші кроки, аби вдихнутижиття у цю будівлю, аби з неї була реальна користьтернополянам.
«Спільно з нашою командою ми будемо ініціювати передачу даного приміщення на баланс Тернополя, бо у даних умовах лише так можливо «оживити» цю будівлю. Торік ми нарешті завершили процедуру оформлення землі, хоча об’єкт розпочали будувати ще 35 років тому. Ми розуміємо, що довгобуд можна ефективно використовувати як під приміщення для Тернопільської міської ради, так і під центр надання адміністративних послуг. Одним із джерел фінансування може бути залучення коштів із секторальної підтримки та співфінансування з Державного фонду регіонального розвитку», – зазначив Степан Барна.  
Він також підкреслив, що у Тернополі вже успішно завершили два довгобуди – це перинатальний центр «Мати і дитина» та Державний архів Тернопільської області.

«Наша команда показала свою ефективність у попередні роки. Зробить це й у майбутньому. Та щоб змінити статус бібліотеки-довгобуда на успішно реалізований проект потрібні спільні зусилля міської, обласної, районної ради та Кабінету Міністрів. Будучи у парламенті робитимувсе для того, щоб незакінчену будівлю обласноїбібліотеки використовували ефективно та з користю для міста», – запевняє Степан Барна.

Додамо, що тут планують проводити заходи різнихспрямувань і масштабів. Не забули і про початковузадумку – у цій будівлі було запланованорозташування бібліотеки. Для неї таки відведутьплощу, як і планувалось на початку, але дещоменшу.

На об’єкті разом з кандидатом у депутати побував і перший віце-прем’єр-міністр України – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів. Він зауважив, що для держави довгобуди –найдорожче.

«Балансова вартість бібліотеки коштує 40 мільйонів. А тому тепер ця будова ставить нові виклики. Міська та обласна влада пропонують створити центр інформаційного характеру та інновацій, використовувати приміщення під виставки тощо. Сьогодні міська влада просить передати цей об’єкт у комунальну власність, бо на даний момент управляє майном Кабінет міністрів України. І поки цей довгобуд на балансі в держави, його не можна розглядати як інвестиційний проект. А наше завдання зробити цей центр ефективним для людей і громади міста Тернопіль», – наголосив Степан Кубів.

Водночас, допоки будуть вирішуватисяорганізаційні питання – Степан Барна закликаєтернополян повідомити йому про те, що на думку містян, має розміщуватися в такому великому приміщенні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *