У Теребовлянській ОТГ на Тернопільщині підбили підсумки втілення освітньої реформи

У Теребовлянській громаді відбулась інформаційно-аналітична зустріч освітян під назвою «Освітянська Антиконференція». Чому анти?

Тому що захід отримав новий нестандартний формат – як візуально, так і по змістовому наповненню. Сцена Центру КіД м.Теребовля перетворилася на простір НУШ, а розпочали Антиконференцію з ранкового кола та обміну позитивними емоціями.

Захід ініціювали та зорганізували працівники відділу освіти Теребовлянської міської ради задля підбиття підсумків перших кроків втілення освітньої реформи у громаді. Її основні досягнення та виклики сформовано у інфографічний матеріал під назвою «Освіта на 12».

1

Міський голова Сергій Поперечний під час свого виступу зазначив: «Освітня реформа в Україні націлена на те, щоб заклади освіти стали більш самостійними, обладнаними, конкурентними, а головне – комфортними для учнів, бо саме вони є ключем до успіху школи. Діти – це ті, для кого виділяються бюджетні кошти. І підлаштовуватись під потреби сучасного покоління – не примха, а необхідність, підкріплена стратегічними цілями розвитку нашої громади».

Головними спікерами Антиконференції стали директори шкіл Теребовлянської ОТГ. Вони представили свої заклади: структуру, фінансування, освітні показники, креативні підходи, зміни, що відбулися за час реформ.

У рамках «Освітньої Антиконференції» презентували також додаткові цікаві практики, що розвиваються у Теребовлянській громаді: Молодіжна міська рада – як активна громадська інституція та дорадчий орган міської ради, комп’ютерна школа Do_IT – майданчик сучасного та затребуваного позашкілля, Інклюзивно-ресурсний центр – облаштована площа для навчання, соціалізації, реабілітації дітей з особливими потребами.

Сергій Дятленко, експерт з питань освіти офісу реформ, підсумував захід так: «Теребовлянську громаду знають в різних регіонах України як хорошу громаду. Тут є багато кейсів, які варто поширювати, ділитися з іншими позитивним досвідом змін. Та насправді зараз вам нелегко. Попри те, що ваша місцева реформа показує позитивну динаміку, Теребовлянській громаді потрібно й надалі оптимізовувати мережу, щоб не лише досягти доброго результату в фінансовому плані та покращити матеріально-технічну базу, а й змінити ситуацію для учнів, котрі поки що в малих школах та філіях не мають можливості здобувати важливі на сьогодні соціальні навички та компетенції, так як це відбувається у наповнених, великих школах».

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *